Tři králové přišli k nám

Dvanáctý den po narození Ježíška, přišli k jeho jesličkám mudrcové, aby mu přinesli dary. Jezulátko obdarovali zlatem, myrhou a kadidlem. I my si tento den připomínáme. Do našich tříd přišli tři králové. Za zpěvu koledy: My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví přejeme vám… přinesli dary. Nebyly zlaté, ale o to sladší. Tři králové nám přinesli požehnání do našich tříd.

Příprava tříkrálové obchůzky

V naší waldorfské škole má tříkrálová obchůzka již dlouholetou tradici. Pořídili jsme krásné kostýmy, které jsou určeny výhradně pro tuto příležitost. Rolí tří králů se tradičně ujímají pedagogové nebo rodiče. Letos se jich zhostili pedagogové Pavel Mimra, Vojta Prušák a
kolega Martin Babača z klasické části. Pak už zbývalo jen secvičit píseň a připravit scénář návštěvy jednotlivých tříd a sehnat cukroví. S tím naštěstí vždy pomohou rodiče, kteří s předstihem posílají do školy cukroví, které jim zbylo z vánočních svátků. Cukroví je pečlivě rozděleno na talíře a tácy tak, aby se dostalo na všechny třídy i pana ředitele a vedení školy. A pak už se může začít.

Návštěva tří králů ve třídách

Tři králové navštěvují jednotlivé třídy. Jako první vstupuje král s kytarou. Králové vstupují za zpěvu kolegy „My tři králové jdeme k vám…“ a přinášejí dětem darem cukroví. Při sólovém zpěvu „A já černej vystupuju..“ je černej předává paní učitelce. Králové odcházejí při poslední sloce „Přebývejte s Bohem Pánem…“. Třetí král na znamení požehnání třídě píše na zárubeň dveří K+M+B 2023.

Letos tři králové navštívili nejen všechny waldorfské třídy, ale také recepci, kanceláře školy i dvě třídy z klasické části školy.

Přejeme Vám všem požehnaný nový rok !