Akce k zápisu

Vážení rodiče, 

pokud zvažujete, že byste zapsali Vaše dítě do našich waldorfských tříd, určitě přijďte na naše předzápisové akce. Organizujeme pro Vás Dny otevřených dveří, Předzápisovou besedu a zejména Den otevřených dveří v kůži školáka. Tyto akce jsou určené pouze pro Vás pro rodiče. Pro Vaše ratolesti zajišťujeme družinu po celou dobu trvání Dne otevřených dveří v kůži školáka.

Předzápisová beseda

Pokud uvažujete o zápisu Vašeho předškoláka či předškolačky do naší waldorfské školy, určitě přijďte na Předzápisová beseda. Beseda je tím pravým prostorem pro Vás – rodiče – kde se dozvíte, jak u nás probíhá výuka. Čemu se věnujeme nad rámec rámcového vzdělávacího programu. Co si od nás Vaše dítě odnese do života. Dozvíte se i spoustu podrobností o waldorfské pedagogice a samozřejmě ryze praktické informace ohledně kritérií pro přijetí žáka a postupu pro přijetí. Především je zde velký prostor pro Vaše dotazy, které Vám naši učitelé rádi zodpoví.

Den otevřených dveří

Zajímá Vás, jak probíhá výuka v našich waldorfských třídách? Na co se u nás Váš předškolák nebo předškolačka mohou těšit? Pak určitě doražte na některý z našich Dnů otevřených dveří, kdy můžete navštívit reálnou výuku ve 2. až 9. třídě. 

Den otevřených dveří začíná vždy v 8:20. Na recepci obdržíte vytištěný rozvrh jednotlivých tříd a dle Vašeho zájmu můžete navštívit libovolnou z nich.  Doporučujeme si vyhradit čas a zúčastnit se alespoň jednou celé epochy, abyste poznali fungování dvouhodinového bloku, ve kterém probíhá výuka hlavních předmětů. Odborné hodiny pak trvají 45 minut.

Den otevřených dveří v kůži školáka

Přijďte si vyzkoušet, jaké to je být žákem waldorfské třídy a na vlastní kůži prožít skutečný vyučovací den pod vedením našich pedagogů. Výuku začneme hlavním předmětem, která probíhá formou epochy, tedy strukturovaného dvouhodinového bloku. Pro Vás ji o trochu zkrátíme, ale nebojte, o nic nepřijdete. Všemi fázemi epochy spolu projdeme. Po hlavní vyučovací části budete mít možnost se účastnit výuky jazyků a eurytmie. 

Na závěr Vás čeká beseda s našimi pedagogy, kde se dozvíte veškeré praktické informace k zápisu, zajímavosti o waldorfské pedagogice a chodu našich tříd a zejména bude prostor na Vaše dotazy, které Vám rádi zodpovíme. Součástí programu je také prohlídka školy a waldorfských tříd. Nechybí ani bohaté občerstvení.

Den otevřených dveří v kůži školáka probíhá zpravidla v únoru vždy v sobotu.

Termíny akcí a další podrobnosti naleznete v kalendáři akcí a aktualitách.