Michaelská slavnost

Michaelský čas sebou přinesl kratší a temnější dny. Letního sluníčka, které nás nabíjelo pozitivní energií a silou, ubývá a spolu s ním i světla. Nastal čas se obrátit k sobě samému a hledat světlo v sobě. Rozsvítit takové světlo není jednoduché, vyžaduje to vlastní aktivitu a hodně odvahy, které nám pomohou porazit vlastní obavy a strachy. Takové světlo nás pak bude chránit před rostoucí temnotou kolem nás i uvnitř nás.

Dračí stezka pro nejmenší

Naše obavy mohou nabývat různou podobu. Na dračí stezce, kterou jsme připravili pro naše prvňáčky a druháky, je symbolizuje drak. Jeho hlava měří skoro 1m3. Děti projdou tmavým lesem, než se společně dostanou k dračí sluji. Porazit vlastní strach zvládnou jen tehdy, když projdou kolem draka a z jeho sluje přinesou jablíčko. Když se každý rok ptáme dětí, jaký byl drak tentokrát. Pokaždé odpovídají různě. Dětská fantasie a strach dává drakovi různé podoby. Někdy šlehá oheň, jindy mu z nozder jde kouř.  

Stezka a rytíři odvahy

Zatímco naši nejmenší si užili v intimní atmosféře a v krásném prostředí Hvězdy svou dračí stezku, starší děti (ze 3. až 6. třídy) absolvovaly stezku odvahy v prostorách a blízkém okolí školy. V letošním roce na ně čekalo více než dvacet disciplín, kde měly možnost prokázat svoji odvahu, ale také obratnost a zdatnost. Děti si vyzkoušely lukostřelbu, hod oštěpem, přetahování, chůzi na chůdách, žonglování, chůzi na slepo. Ale také si pohladily červa a dotkly se ohně.

Všem dětem se podařilo překonat svůj strach a staly se tak rytíři odvahy. V závěru celé slavnosti je pak král pasoval a jejich hlavy ozdobil korunou.

Na organizaci slavnosti se podílela celá škola: pedagogové, rodiče a nejstarší děti (ze 7. až 9. třídy), které byly šikovnými pomocníčky. Všem moc děkujeme.