KAM JDOU NAŠI DEVÁŤÁCI

Loučení s každou devátou třídou je těžké. Nejtěžší je asi pro patrůňata, kterým deváťáci před třemi lety nabídli svá ochranná křídla, aby se v tak velké škole necítili osamoceni. O něco snazší je loučení pro nás pedagogy, když víme, že se děti dostaly na školy, na které se hlásily a budou se tak dále rozvíjet v oborech, které je zajímají.

Kam jdou naši letošní deváťáci?

Letošní 9.D tvořilo 22 žáků. Více než polovina z nich, jako již tradičně, míří na waldorfská lycea a gymnázia.  Další početná skupina žáků po prázdninách nastoupí na střední odborné školy a střední průmyslové a umělecké školy. Tři žáci míří na umělecké obory, kde museli při přijetí zvládnout také talentovou zkoušku. Všichni byli úspěšně přijati na školy, které si vybrali. Gratulujeme.

O jaké obory mají deváťáci zájem?

Letošní deváťáci volili hodně kreativní obory například návrhářství oděvů, grafický design nebo multimediální tvorbu. Nechyběla ani pedagogika, která je zvlášť na waldorfské škole rovněž velmi tvůrčí.

Jaké bylo letošní loučení s deváťáky?

Letošní loučení bylo trochu smutné a hodně veselé. Na plese nás deváťáci rozhýbali v rytmu chacha a překvapili vystoupením na téma hippie. Na závěrečné Akademii jsme při jejich vystoupení vzpomínali na společných devět let. Jednou z mnoha nezapomenutelných vzpomínek bude jistě i divadelní představení Strach brankáře při penaltě, se kterým naši deváťáci vystoupili na festivalech Přemysla Pittra a Duhové divadlo v Písku.

Jak na 9.D bude vzpomínat jejich třídní učitel Vojta Prušák?

Děti byly pro mne velkým vzorem, zvláště některé, svou upřímností, otevřeností, ochotou, odvahou a pracovitostí. Postupně jsem viděl, jak jste rozvíjely svoje talenty. Přeji jim, aby je objevily a ke své spokojenosti užívaly.

Na co budou nejvíce vzpomínat naši deváťáci?

Na všechny školní akce, na každý den ve škole. (Nikol Míšková)

Nejvíce budu vzpomínat na témata jednotlivých ročníků například práce na poli anebo hraní divadla. (Ema Hoffmannová)

Nejsilnější vzpomínky budu mít hlavně z osmé a deváté třídy. Byly to ty nejlepší roky. Prožili jsme lyžák, divadelní výjezd a mnoho dalších okamžiků, na které budu ještě dlouho vzpomínat. (Filip Boněk)

Asi na všechno. Nejvíc ale na ty momenty, kdy jsme neseděli jen v lavicích a měli jsme prostor se poznávat a bavit jinak než jako spolužáci. (Amálie Anna Mušková)

Na běhání s panem učitelem ve 2 hodiny ráno, lyžák a divadlo v Písku. (Lukáš Řípa)

Mezi momenty, které se mi vybaví, patří zajisté přijímací zkoušky, ročníková práce nebo ročníkové divadlo. (Dominik Ryšavý)