KAM JDOU NAŠI DEVÁŤÁCI?

Loučení s každou devátou třídou je těžké. Nejtěžší je asi pro patrůňata, kterým deváťáci před třemi lety nabídli svá ochranná křídla, aby se v tak velké škole necítili osamoceni. O něco snazší je loučení pro nás pedagogy, když víme, že se děti dostaly na školy, na které se hlásily a budou se tak dále rozvíjet v oborech, které je zajímají.

Kam jdou naši letošní deváťáci?

Letošní 9.D tvořilo 29 žáků. Více než polovina z nich, jako již tradičně, míří na waldorfská lycea a gymnázia.  Další početná skupina žáků po prázdninách nastoupí na střední odborné školy, část rovněž na střední průmyslové školy. Pět žáků míří na umělecké obory, kde museli při přijetí zvládnout také talentovou zkoušku. Všichni byli úspěšně přijati na školy, které si vybrali. Gratulujeme.

O jaké obory mají deváťáci zájem?

Obory, které si naši letošní deváťáci zvolili v rámci odborných škol, jsou velmi pestré. Figurují mezi nimi pedagogika, logistika, agropodnikání a také řada uměleckých oborů jako například filmová a televizní tvorba, scénografie nebo oděvní návrhářství.

Jaké bylo letošní loučení s deváťáky?

Letošní loučení bylo smutné, ale i hodně veselé. Na závěrečné Akademii totiž 9.D připravila překvapení. Představila parodii na kolegium našich pedagogů. Jak se jim to podařilo, můžete posoudit na fotografiích.