Kalendář akcí

V průběhu školního roku pořádáme ve škole pro děti, rodiče i pedagogy řadu slavností, výletů, exkurzí, výukových projektů, divadelních a hudebních vystoupení a dalších akcí.

Předběžný plán akcí najdete zde. Tento plán se může v průběhu roku mírně měnit. Přesný termín vždy najdete v přehledu pozvánek níže.

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Přednáška o Rubikonu, duchovní krizi dítěte v 9. roce života

28. dubna 2021 18:00 20:00

Vážení rodiče a přátelé waldorfské pedagogiky, dovolujeme si Vás pozvat na přednášku na téma Rubikonu, duchovní krize dítěte, kterou prochází na prahu 9. a 10. roku svého života. Přednášku povede Mgr. Iva Bečvářová, zkušená lektorka a učitelka ZŠ Dědina.

Přednáška o Rubikonu se zabývá významným mezníkem, který není většinové společnosti příliš známý. Přitom se zde jedná o zásadní moment v životě dítěte, který kvalitou zvládnutí ze strany dospělých (tj. rodičů, učitelů, vychovatelů) rozhoduje, zda lidské JÁ bude v budoucím žití silné nebo slabé, zda člověk bude vybaven do života vnitřní silou ustát si svou vlastní cestu nebo zda bude klesat  v promarňované touze jít kupředu za svými sny a cíli. Dítě  prožívá velmi silnou a katarzní transformaci, kdy se vnitřně ocitá v blízkosti smrti a nového života zároveň, než však projde touto branou, potřebuje vědomou a hluboce účastnou podporu dospělého světa. Dítěti se totiž rodí jeho JÁ na zcela hlubší úrovni než ve třech letech, kdy o sobě přestává mluvit ve 3.osobě a zaznívá poprvé osoba první ..JÁ, pro nás hmatatelný znak proměny. 

Prožitek Rubikonu přináší dítěti zkušenost, že již  není součástí světa, že mu s konečnou platností končí dětství a že začíná prožívat (a tvořit) se světem vztah zcela nový, neznámý – já VERSUS svět, JÁ a TY. Přednáška provede posluchače vnitřním prostorem prožívání dítěte, nastíní kontrastní prožívání dospělých, ukáže, jak pracují fyziologické změny v bytosti dítěte a jak jeho prožívání světa ovlivňují, nabídne účinnou terapii a nasměruje, jak s dítětem jednat a zacházet.

Přednáška proběhne online na platformě Google Meet: https://meet.google.com/aqz-dfkm-rwq

Účast na přednášce je bezplatná.

Budeme rádi, pokud se na akci zaregistrujete, abychom věděli přibližný počet účastníků. Nicméně registrace není podmínkou účasti Na přednášku se prosím registrujte na email: . Při registraci uveďte do předmětu emailu text: Přednáška o Rubikonu. Děkujeme. Budeme se těšit na setkání.

Pozvánka na akci je ke stažení zde.