Kalendář akcí

V průběhu školního roku pořádáme ve škole pro děti, rodiče i pedagogy řadu slavností, výletů, exkurzí, výukových projektů, divadelních a hudebních vystoupení a dalších akcí.

Předběžný plán akcí najdete zde. Tento plán se může v průběhu roku mírně měnit. Přesný termín vždy najdete v přehledu pozvánek níže.

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Seminář: Plastické goetheanistické umění

22. března 17:00 24. března 16:00

Milí rodiče a přátelé školy,

srdečně vás zveme na seminář z cyklu uměleckých seminářů zaměřených na modelování (sochařství) pod vedením akad. arch. Oldřicha Hozmana. Společně prožijeme proměnu tvarů. Naučíte se přecházet plynule z jednoho tvaru do druhého. Vypěstujete si cit pro měkké a plynulé tvary, které děti v prvním a druhém sedmiletí potřebují. Porozumíte významu umělecky utvářeného prostředí v pedagogice. Získané zkušenosti pak můžete prakticky využít třeba při uměleckém ztvárnění dětského pokoje.

Navíc si také odpočinete. Umělecká práce působí terapeuticky a relaxačně. Když si jako dospělý dopřejete, zapojíte jiné smysly, oživíte své myšlení.

Cyklus uměleckých seminářů byl vytvořen s cílem podpořit úsilí waldorfských tříd o osamostatnění. Věříme, že hlubší porozumění vlivu umělecké architektury v pedagogice nám pomůže společně ztvárnit prostředí v naší budoucí samostatné waldorfské škole, které bude podporovat živé myšlení dětí.

Závazné přihlášky zasílejte do 19. 3. přes formulář zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd3i5Z2bMa0hPp4k1qCk1p0ZRAbaRnfKlGkbthawRTh05x3EQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Harmonogram semináře: pátek do 17:00 do 20:00, sobota od 9:00 do 20:00, neděle od 9:00 do 16:00

Seminárné včetně materiálu: plné 2500,-, snížené 1800,- (pouze v případě kratší účasti)

Stravování: ve škole bude zajištěna plnohodnotná vegetarinská strava, je třeba ji objednat

Ubytování: škola nezajišťuje