Kalendář akcí

V průběhu školního roku pořádáme ve škole pro děti, rodiče i pedagogy řadu slavností, výletů, exkurzí, výukových projektů, divadelních a hudebních vystoupení a dalších akcí.

Předběžný plán akcí najdete zde. Tento plán se může v průběhu roku mírně měnit. Přesný termín vždy najdete v přehledu pozvánek níže.

Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

LETNIČNÍ SLAVNOST

8. června 2022 09:00 11:00

Ve středu oslavíme společně s žáky z první až třetí třídy Letnice. Srdečně zveme také jejich rodiče a sourozence!

Letniční slavnost se slaví u nás na Dědině již několik let. Váže se ke křesťanskému svátku Letnice, který připomíná seslání Ducha svatého. Děti se na slavnost dlouho připravovaly. Učily se letní písně a tance. Vyráběly holubičky, růžičky na májku a kytičky chlapcům do klopy.

Součástí slavnosti je vztyčení májky, kterou děti předtím ozdobí. Kolem májky pak společně tančí a zpívají letní písně. Ke slavnosti patří též hledání krále a královny. Král a královna se ukryjí na různých místech v Šárce. Děti je budou mít za úkol najít. Věříme, že je i letos najdou a přivedou a dojde tak ke svatebnímu obřadu, který symbolizuje spojení nebe se zemí. Celou slavnost jako již tradičně završí bohatá hostina na louce.