Třída 2007/2008

PROJEKT – Nákup kozy pro tibetskou rodinu

V únoru 2015 prošla osmá třída epochou zeměpisu, která má za úkol přiblížit dětem, jak žijí národy ASIE. Byla to velmi pěkná epocha, naplněná hlubokým zájmem dětí.
Témata referátů si děti vybíraly samy a sešla se opravdu zajímavá témata: např. o koni Převalského, o životě sobů, o gejšách, samurajích, ale také o životě Gándího, o komunismu v Asii.
Kryštof si vybral referát o životě DALAJLÁMY. Svoje rozhořčení i soucítění se současným tragickým osudem tibetského národa přenesl i na svoje spolužáky. Také vyprávěl o organizaci Most, která podporuje Tibeťany v exilu – děti, starce, chudé rodiny. Na základě jeho nadšení se osmáci dohodli, že skrze tuto organizaci podpoří národ DALAJLÁMY.
Tibetská koza 1Nějaký čas jsme hledali nejlepší cestu naší podpory a následně vykrystalizovalo nadšení PRO NÁKUP KOZY pro tibetskou rodinu.
Blížil se jarmark naší školy a děti se rozhodly svůj projekt představit na jarmarku. Děti oslovily organizaci Most, která dodala svoje materiály. Celá třída připravila “štěstíčka” pro Tibet. Natálie, Majda a Bára se ujaly lazebnického salónu. Pavla upekla svatební třípatrový dort. Ten se prodal za úžasných 950Kč. Osmá třída mohla zakoupit celé dvě kozy. Chceme poděkovat všem, kdo naší akci podpořil ( rodině Voříšků z 2.D, která si vydražila dort ). Chceme poděkovat i všem, kdo podpořil třeba dobrou myšlenkou.
Za osmáky třídní učitelka Dagmara Čížková 🙂