PaedDr. Kateřina Gotschalková

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu UK –  obor učitelství 1. stupně a úspěšně získala doktorát z pedagogiky. Hned po škole jsem začala pracovat jako učitelka. Pak přišla rodina a dvě děti a já jsem zjistila, že jim chci dopřát smysluplnější a laskavější školu, než kterou jsem zažila sama. Zvolila jsem waldorfskou školku a pak i školu. Sama jsem začala studovat antroposofii, která mě naprosto uchvátila a nadšení pro tuto obohacující duchovní vědu mě neopustilo dodnes. 

Od dětství jsem se věnovala tanci a velkou radostí se mi stala eurytmie. Toto pohybové umění jsem chtěla uchopit do větší hloubky, a proto jsem k pedagogické a umělecké eurytmii vystudovala ještě léčebnou eurytmii, což je individuální pohybová terapie. 

Na waldorfské škole jsem pracovala sedm let jako třídní učitelka a eurytmistka, osm dalších let jsem zde učila pedagogickou eurytmii a poslední dobou se věnuji také léčebné eurytmii. 

Oduševnělý pohyb je v dnešní době velmi potřebný, můžeme jím předcházet různým psychickým i fyzickým disharmoniím. Pedagogickou eurytmii již postupně předávám mladším kolegyním a nadále se chci věnovat léčebné eurytmii, jejíž blahodárné účinky jsou pro tento svět zatím málo objeveny. Doufám, že se mi alespoň kapičkou podaří k jejímu většímu rozšíření.