Včelařský kroužek

Milí rodiče,
rád bych nabídl Vašim dětem účast ve včelařském kroužku při ZŠ Dědina.

Jmenuji se Martin Semerád, jsem kmenovým lektorem Akademie sociálního umění TABOR a v roli waldorfského učitele jsem měl možnost řadu let doprovázet děti také i na naší škole. Zde také již osmým rokem vedu včelařský kroužek a z mých bohatých zkušeností mohu říci, že cesta včelím rokem je pro děti inspirativním a často dlouhodobým zážitkem.

včela 1Včelařský kroužek má své pravidelné schůzky vždy v rozmezí října až května, pro rok 2016/2017 termín teprve volíme – bude oznámen – definitivní čas však bude upřesněn a domluven až s ohledem na možnosti jednotlivých zájemců o kroužek). V případě mimořádného zájmu o včelaření je možné počítat s tím, že budou dvě včelařské skupiny (pro malé a pokročilejší včelaříky). Kroužek je obecně vhodný pro děti všech věkových kategorií a to včetně prvnáčků.

Členové včelařského kroužku jsou zároveň oficiálními členy včelařského svazu. Přihláška do kroužku musí proto obsahovat souhlasné vyjádření rodičů včetně prohlášení, že si rodiče nejsou vědomi zdravotní nezpůsobilosti pokud jde o alergii na včelí jed.

Náplň kroužku: Základní tóninou, ve které chceme na kroužku pracovat, je hravost a kreativita. Vyprávíme si o včelách a krásách přírody, chodíme ven a hrajeme hry, pracujeme se dřevem, s voskem, medem a dalšími materiály související se včelařskou praxí. Vzhledem k tomu, že na škole už včely máme, budeme též během roku provádět všechny potřebné práce včelaře ta, aby korunou společného úsilí byla úspěšná slavnost medobraní a také pro každého plná sklenice medu, která však vznikla společnou prací nás, včel a lidí.

Informativní schůzka:
Týden před zahájením včelařského kroužku proběhne informativní schůzka pro rodiče a zájemce o kroužek, předběžný termín 1. října v podvečer (bude upřesněn s ohledem na možnosti zájemců). Orientační cena kroužku je 1.000 Kč na pololetí (je však počítáno i s osobní domluvou zohledňující individuální možnosti rodin a i s malou slevou pro pokračující včelaříky).

S přátelským pozdravením

Mgr. Martin Semerád, Ph.D.
Vedoucí včelařského kroužku při ZŠ Dědina
Martin.Semerad@akademietabor.cz